Uczniowie Platerówki uczą się nie tylko w salach szkolnych, lecz także uczestnicząc w wycieczkach zawodowych, laboratoriach i różnego rodzaju warsztatach. Oto kilka naszych ostatnich aktywności.
Uczniowie klasy 3Dp technikum kształcącego w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali – podczas wycieczki zawodowej do Gdańska – odwiedzili największy na Morzu Bałtyckim Terminal Kontenerowy Baltic Hub, zlokalizowany w Porcie Gdańsk. Obserwowali, w jaki sposób wykonywane są procesy terminalowe oraz jak wygląda obsługa portowa największych statków oceanicznych. Środki transportu bliskiego, o których rozmawiali na lekcjach, w tym gigantyczne suwnice bramowe jezdne – mogli zobaczyć w działaniu. Ta wyjątkowa wyprawa była możliwa dzięki współpracy z firmą Rohlig Suus, której serdecznie dziękujemy.
Klasa 1D technikum kształcącego w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali podczas wycieczki zawodowej do Urzędu Celnego III Portu Lotniczego w Warszawie poznawała w praktyce przepisy dotyczące odprawy celnej.
Klasa 2E liceum z rozszerzoną biologią i chemią cyklicznie już uczestniczy w zajęciach laboratoryjnych – zarówno w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, jak też na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, z którym ostatnio podpisaliśmy porozumienie o współpracy. Uczniowie z pasją wykonywali ćwiczenia laboratoryjne, którymi byli zachwyceni.
Klasy 1E, 2A, 3Ap, 4Cp, 3Bp wzięły udział w pasjonującym projekcie Nauka w służbie rozwijania talentów, samorozwoju i kształtowania motywacji młodzieży realizowanym przez Akademię Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Fascynujące warsztaty rozwijające kreatywność ukazały uczniom nieznane im oblicze nauki.
Klasy z rozszerzoną matematyką – 1A, 2A, 3Ap, ale też klasy technikum 2C, 2D oraz klasa artystyczna 3Bp podczas warsztatów matematycznych na Uniwersytecie Warszawskim poznawały między innymi teorię gier i odkrywały korzyści płynące z twierdzenia Pitagorasa, a bardziej zaawansowani matematycy rozmawiali o zonkach dotyczących prawdopodobieństwa, czyli sytuacjach, w których nasza intuicja dotycząca szacowania szans okazuje się zawodna.