• Narodowe Czytanie w Platerówce

• Ludzie przestają myśleć, gdy przestają czytać.

Denis Diderot

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja, która ma na celu propagowanie polskiej literatury oraz wzmacnianie tożsamości narodowej. Odbywa się ona corocznie pod patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku wybór padł na „Kordiana” Juliusza Słowackiego.

W naszej szkole akcja ta odbyła się w piątek, 6 września 2024. Współorganizatorkami były panie Elżbieta Samsel, nauczycielka języka polskiego, oraz bibliotekarki: Agata Mikowska i Agnieszka Kłobuchowska. W rolę bohaterów utworu wcielili się z wielkim zaangażowaniem uczniowie klasy 5CP, którym serdecznie dziękujemy za stworzenie  niepowtarzalnej atmosfery. Podziękowania kierujemy także do zgromadzonej publiczności, która ze skupieniem wysłuchała utworu.

• Rok szkolny 2024/2025

• Rozpoczął się nowy rok szkolny. Przywitaliśmy go uroczyście  wraz z gośćmi - Panem Rafałem Wardą -  dyrektorem sieci hoteli Arche, której patronatem została objęta klasa 1C, kształcąca się w zawodach technik hotelarstwa i technik organizacji turystyki oraz Panem Pawłem Krawcem – przewodniczącym Rady Rodziców.

Życzymy wszystkim, aby to był spokojny i udany rok. Niech obfituje w sukcesy, przynosząc wiele powodów do radości i dumy.