• Złoto dla drużyny Platerówki

• Wiadomość z ostatniej chwili - nasza drużyna zajęła I miejsce w Mistrzostwach Piłki Nożnej Powiatów Województwa Mazowieckiego.

Ogromne brawa. Bardzo się cieszymy i gratulujemy wielkiego sukcesu.

• Obchody Święta Edukacji Narodowej

• 10 października odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W pierwszej części spotkania - zgodnie z tradycją naszej szkoły - odbyło się ślubowanie klas pierwszych. To zawsze bardzo wzruszający i podniosły moment.

Uczniom klas starszych, którzy w ubiegłym roku szkolnym osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i otrzymali Stypendium Starosty Piaseczyńskiego „Wzorowy uczeń” – wręczono dyplomy.

Nagrodzono też pięcioro uczniów technikum, którzy osiągnęli najlepsze wyniki na egzaminie zawodowym. Pani A. Wilanowska z Prezydium Rady Rodziców uhonorowała ich  nagrodami ufundowanymi przez Radę, za co serdecznie dziękujemy.

Mieliśmy także przyjemność podziwiać naszych uczniów w pięknej  inscenizacji przygotowanej pod kierunkiem Pań E. Skorupki, A. Kłobuchowskiej i A. Mikowskiej - wielki ukłon dla młodzieży i Pań.

W drugiej części spotkania zadania gospodarza przejął Samorząd Uczniowski, który zaprosił pierwszoklasistów do udziału w otrzęsinach. Zabawa była fantastyczna, a uczniowie klas pierwszych zasłużyli na podziw i ogromne oklaski za żywiołowość, umiejętność współpracy, świetne zorganizowanie, serdeczny uśmiech i poczucie humoru.

Wszystkiego najlepszego dla całej społeczności Platerówki na cały rok szkolny.

• Różowy Październik

• Październik od wielu lat uznawany jest na całym świecie za Miesiąc Świadomości Raka Piersi. W tym szczególnym czasie podejmowane są tematy związane z profilaktyką, diagnostyką oraz nowoczesnym leczeniem nowotworów piersi. 15 października 2024 roku przypada Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, którego symbolem jest różowa wstążka.

Włączając się w tę ważną akcję, zapraszamy Was do udziału w konkursie na plakat.

Aby wziąć udział w konkursie, należy przygotować plakat promujący profilaktykę raka piersi (np. samobadanie; badania profilaktyczne; zdrowy tryb życia).

Technika wykonania plakatu – dowolna (np. rysunek, malarstwo, kolaż, grafika komputerowa, techniki mieszane)

Termin oddania prac: Prace należy złożyć w sekretariacie szkoły do 30 października (godz. 12:00).

Przy ocenie prac będą brane pod uwagę następujące kryteria:

a) pomysł

b) czytelność przekazu

c) oryginalność

d) staranność wykonania

Nagrody:

I miejsce – bon o wartości 300 zł.

II miejsce – bon o wartości 200 zł

III miejsce – bon o wartości 100 zł

Wyniki konkursu zstaną ogloszone 31 października.

• Sportowy sukces Platerówki

• W rozegranych 3 października 2024 r. Mistrzostwach Powiatu Piaseczyńskiego w piłce nożnej nasi chłopcy zajęli I miejsce, zdobywając tytuł Mistrza Powiatu!

Dzięki zwycięstwu awansowali do Mistrzostw Międzypowiatowych, które odbędą się w Zielonce już 11 października.

Serdeczne gratulujemy i życzymy powodzenia!

• Wycieczki, wycieczki ...

• Wrzesień i październik to czas wycieczek turystyczno - krajoznawczych.

Magiczne Podlasie, gdzie mieszają się kultury i wyznania było celem wyprawy klas 2C, 2G ora 5Cp. Uczniowie odwiedzili malowniczo położony Tykocin, który Agnieszka Osiecka nazywała "miasteczkiem - bajeczką", podziwiali pięknie wyeksponowane ikony w nowoczesnym, multimedialnym Muzeum Ikon w Supraślu, odkrywali tajemnice przyrody Białowieskiego Parku Narodowego - prawdziwej perły w koronie polskich parków narodowych oraz poznali urokliwe zakątki stolicy Podlasia - Białegostoku z Pałacem Branickich na czele, stanowiącym wizytówkę miasta. Przepiękna pogoda, malownicze krajobrazy i architektoniczne perełki dostarczyły wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Do Londynu wybrały się klasy 2A i 2E.  West End, Chinatown, Piccadilly Circus pozwoliły wszystkim poczuć londyńską atmosferę. Opactwo Westminsterskie, Pałac Buckingham oraz jeden z symboli stolicy Wielkiej Brytanii - twierdza Tower oczarowały architekturą i bogatą historią. Rejs City Cruisesp po Tamizie, spacery po Kensington, przez Green Park, The Mall i Park Św. Jakuba były okazją do podziwiania malowniczych widoków. Londyńskie muzea - Galeria Narodowa, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Figur Woskowych zachwyciły bogactwem i różnorodnością zbiorów.